Navigace
Kategorie Film & AnimaceAuta & MotorkyKomedieHryNávody & StylFilmyHudbaNovinky & PolitikaLidé & BlogVěda & TechnologieSport
Did you miss the Bitcoin rush? Grab your chance with DOLLAR ONLINE. Download your free wallet!

Čínské taštičky plněné vepřovým masem

Počet shlédnutí online videa: 4,473

Nahráno uživatelem Čínská restaurace Taštičky (knedlíčky) jiaozi 饺子 jsou tradičně plněné masovou nebo zeleninovou směsí zabalené do tenkého kulatého těsta, které se následně ručně skládá do tvaru půlměsíce. Konzumují se v Číně po celý rok a lze je jíst prakticky kdykoliv během dne – na snídani, oběd i večeři. Každá rodina má svůj preferovaný způsob výroby i oblíbenou náplň a jednotlivé druhy se liší region od regionu.
Shuijiao 水饺 jsou taštičky vařené ve vodě, pokud knedlíčky nejdříve orestujeme a poté zalijeme vodou, aby došly v páře pod pokličkou, mluvíme o guotie 锅贴 nebo jianjiao 煎餃. Zhengjiao 蒸饺 jsou knedlíčky připravované pouze v páře ve speciálních bambusových pařáčcích.
Knedlíčky dim sum (kantonština, v čínštině se používá označení dianxin 点心), tradičně podávané s čajem, nás zavedou až do jižní provincie Kanton, kde se můžeme setkat i s knedlíčky s krevetovou náplní xia jiao 虾饺 (v kantonštině har gau) zabalené do průhledného rýžového papíru.
Nesmíme zapomenout na knedlíčky wonton (kantonsky) nebo-li huntun 馄饨 (čínsky) z pšeničné mouky, obvykle plněné mletým masem nebo krevetami. Jsou uvařené a podáváné v čistém vývaru s nudlemi nebo bez. Pokud knedlíčky huntun raději restujeme, pak je nejlépe je podávat s ostrou chilli omáčkou proslavenou v sečuánské kuchyni.

Čínské taštičky plněné vepřovým masem
Hladká mouka
Mleté vepřové maso
Rýžové víno
Sezamový olej
Sójová omáčka
Černý ocet
Česnek
Chilli omáčka
Sůl
Voda
Celý popis online videa

Sponzoruje

DOLLAR ONLINE

Podobná Videa Zdarma